اعتماد لازمه برقراری ارتباط و انجام فروش صنعتی

اعتماد لازمه برقراری ارتباط و انجام فروش صنعتی
فارسی

بسیاری از مدیران در مورد فروش محصولات و خدماتشان به مشتریان اغلب تصورات اشتباهی دارند.  آنها به اشتباه فکر می کنند مشتریانشان باید از شروع آشنایی  به آنها اعتماد کرده و قرار دادهای سنگین مالی را با آنها امضاء کنند. این در حالی است که اعتماد در طول زمان شکل خواهد گرفت و یک شبه بوجود نمی آید.همانطور که دوستی بین دو فرد از شروع آشنایی عمیق نمی شود.

این موضوع در دو مقاله توضیح داده شده است:

بسیاری از شرکت ها برای بدست آوردن کارهای بزرگ و با حجم فروش مالی بالا عجله دارند و زمانیکه به آنها گفته می شود استعلام ها را پاسخ دهند می گویند این استعلام ها ارزش چندانی ندارد و حتی به خود زحمت پاسخ به آنها را نمی دهند و نمی دانند از طرف فروشندگان و بازاریابان شرکت چه تلاش هایی صورت گرفته تا با مشتریان ارتباط برقرار گردد و استعلامی گرفته شود و پاسخ دادن به این استعلام یکی از کارهای مهم در این زمینه است.

داستان ما مربوط به  شرکت صنعتی است که فعالیت آن در زمینه ساخت قطعات یدکی مکانیکال ‏به روش سفارشی ‏برای کارخانجات فولاد سازی ، سیمان و نفت و گاز است. مدیر این شرکت فرد دانایی است که به خوبی درباره این موضوع آگاهی داشت و می دانست که ایجاد اعتماد در مشتریان  در طول زمان شکل خواهد گرفت و اگر هر دو طرف به تعهدات خود در قبال مسئولیت هایی که دارند عمل کنند اعتماد شکل خواهد گرفت و در آینده باعث فروش بیشتر و موفقیت در کار خواهد شد.

اومی دانست که در شروع همکاری معمولا مشتریان برای ارزیابی سازنده خود از کارهای کوچک شروع می کنند و اگر تایید شدند، سپس با  کارهای بزرگ تر ادامه خواهند داد. این مدیر فهیم از هیچ استعلام کوچک و بزرگی نمی گذشت و تمام استعلام ها را با دقت پاسخ می داد و تمام سوالات مشتریان را با صبوری پاسخ می گفت. پس از مدتی شرکت های بزرگ در هر بخش بازار کارهای کوچکی را برای ارزیابی به آن شرکت دادند و آن هم از پس آنها به خوبی برآمده و نتیجه این شد که تمام تلاش ها نتیجه داد و قرار دادهای سنگین مالی زیادی در سال هایی که بسیاری تصور می کردند رکود است بسته شد و تعداد مشتریان بسیار زیاد شد.

 

نویسنده: گروه دوتاک

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.